VIVE LA FRANCE!

MicrosoftTeams image 26 » Pivovar Zichovec

Jak nám roste množství piva, které posíláme mimo naší malou republiku, otevírají se nám dveře do mnoha dalších evropských trhů a měst. Jedním z trhů, kde v poslední době docela rosteme je Francie, kde nás distribuují dobří hoši z firmy Formidable. Benjamin a Theo nás tak pozvali na návštěvu a při té příležitosti nám domluvili dva tap-takeovery a účast na pivním festivalu v Lyonu. No a my pochopitelně vyrazili.

PINK BOOTS DAY

9I9A2066pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Nedávno spatřila světlo světa naše novinka s názvem YOU CAN BREW IT – session NEIPA s přídavkem ibišku, která vznikla na podporu organizace Pink Boots Society. Tato asociace sdružuje ženy pracující v pivovarnictví a jiných alkoholových průmyslech, jejím cílem je otevírat diskusi o postavení žen a nabízí jim vzdělávací a komunitní programy. Pivo má často punc pánského klubu a my jsme rádi, že se můžeme podílet na nabourávání tohoto stigmatu.

DYZAJN MARKET JARO

9I9A1135 » Pivovar Zichovec

Na začátku března jsme se zúčastnili akce, která pro nás celkem nová, protože se nezaměřovala primárně na pivo.

PIVOVARSKÁ ZABIJAČKA

DSC01646 scaled » Pivovar Zichovec

Období masopustu je tradičně velmi bujaré a plné oslav, a tak jsme se v pivovaru inspirovali a uspořádali zabijačku. Krom pivovarských jsme na ni pozvali také naše předplatitele.

PŮLROK S ON-LINE DEGUSTACEMI

foto 01 0024 2 » Pivovar Zichovec

Přelom roku 2020 a 2021 nebyl nejlehčím časem pro světové pivovarnictví, s odstupem ale člověk pozitivně vnímá alespoň to, že naše řemeslné odvětví bylo donuceno zamyslet se nad alternativními cestami prodeje. To u nás mimo jiné dalo za vznik našemu pivnímu předplatnému, které se během roku 2021 pak dostalo z jednotek k desítkám předplatitelů a ke konci roku jsme obeslali pivním balíčkem už více než sto třicet předplatitelů. Tímto všem moc děkujeme za vámi poskytnutou důvěru s výběrem piv a těšíme se na každý nový přírůstek.

NA CESTÁCH

IMG 4074 » Pivovar Zichovec

Na konci minulého roku jsme vyslali delegaci do kolébky pivní kultury, Belgie. Míra s Adamem vyrazili do Bruselu a Lutychu, aby se tam potkali s tamními pivními nadšenci a představili Zichovec na čepech lokálních malých podniků s řemeslným pivem. Jsme moc rádi, že vztah belgické a české pivní kultury už není jen rivalita, a že dnes narazíte na naše piva i v zemi, kde bylo nedávno ještě české pivo často terčem vtipů.