ZICHOVEC X ĀRPUS BREWING

Sdílet tento článek >

Když nás ke spolupráci oslovili kluci ze suverénně nejlepšího Lotyšského pivovaru Ārpus Brewing Co., neváhali jsme ani vteřinu. Vznikla tak nachmelená voňavka pivního stylu, který oba umíme nejlépe: New England IPA s komplexní směsí chmelů Nelson Sauvin, Strata, Galaxy, Citra Cryo a Mosaic.

Bylo opravdu poučné poměřit si svoje odlišné techniky, přísady a filozofie a najít mezi nimi kompromis, který z této IPA učinil něco trošku jiného, než bychom byly schopni uvařit jednotlivě. A proč název Bear Slayer? Inspirovali jsme se „Lāčplēsis,“ epickou básní Andrejse Pumpurse, lotyšského básníka, který ji napsal v letech 1872 až 1887 na základě místních legend. Odehrává se během livonských křížových výprav a vypráví příběh o mýtickém hrdinovi, zabijákovi medvědů. Lāčplēsis je považován za lotyšský národní epos.

278392217 4798961336896773 2492970696571096244 n » Pivovar Zichovec

Lotyšská pivní scéna rozhodně není nijak široká, tamní řemeslné pivovary se dají spočítat na prstech rukou a člověk je tak překvapený, že tam něco jako pivovar Ārpus vůbec existuje. Jde totiž bez nadsázky o pivovar světového kalibru, kde vaří nejnovější světové trendy v kvalitě, která by dokázala konkurovat těm nejslavnějším pivovarům současné světové řemeslné scény. Když nám kluci z Ārpus napsali, že mají cestu do Čech, a že by si s námi rádi uvařili várku, byli jsme nadšení. Pivo The Bear Slayer zakoupíte na našem e-shopu.

Autor: Adam Huml

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST