ZICHOVEC X ĀRPUS BREWING

Sdílet tento článek >

Share on twitter
Share on facebook
Když nás ke spolupráci oslovili kluci ze suverénně nejlepšího Lotyšského pivovaru Ārpus Brewing Co., neváhali jsme ani vteřinu. Vznikla tak nachmelená voňavka pivního stylu, který oba umíme nejlépe: New England IPA s komplexní směsí chmelů Nelson Sauvin, Strata, Galaxy, Citra Cryo a Mosaic.

Bylo opravdu poučné poměřit si svoje odlišné techniky, přísady a filozofie a najít mezi nimi kompromis, který z této IPA učinil něco trošku jiného, než bychom byly schopni uvařit jednotlivě. A proč název Bear Slayer? Inspirovali jsme se „Lāčplēsis,“ epickou básní Andrejse Pumpurse, lotyšského básníka, který ji napsal v letech 1872 až 1887 na základě místních legend. Odehrává se během livonských křížových výprav a vypráví příběh o mýtickém hrdinovi, zabijákovi medvědů. Lāčplēsis je považován za lotyšský národní epos.

278392217 4798961336896773 2492970696571096244 n » Pivovar Zichovec

Lotyšská pivní scéna rozhodně není nijak široká, tamní řemeslné pivovary se dají spočítat na prstech rukou a člověk je tak překvapený, že tam něco jako pivovar Ārpus vůbec existuje. Jde totiž bez nadsázky o pivovar světového kalibru, kde vaří nejnovější světové trendy v kvalitě, která by dokázala konkurovat těm nejslavnějším pivovarům současné světové řemeslné scény. Když nám kluci z Ārpus napsali, že mají cestu do Čech, a že by si s námi rádi uvařili várku, byli jsme nadšení. Pivo The Bear Slayer zakoupíte na našem e-shopu.

Autor: Adam Huml

Share on twitter
Share on facebook

Mohlo by vás zajímat

Nenechte si ujít

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo