Zichovec na Rock for people 2024

9I9A1855 » Pivovar Zichovec

ROCK FOR PEOPLE je za námi 4 dny nekončících front a hektolitry vyčepovaného piva. Byla to teda fuška, ale my jsme si to teda neuvěřitelně užili. Skvělá hudba a milí návštěvníci nás provázeli celým festivalem a my jsme tak hrozně rádi, že nás organizátoři Rock for People pozvali. Mrkněte na malý fotoreport!

Pád Cascade

cascade brewing 1 1 » Pivovar Zichovec

Jsou to dva dny, co se na sítích začala šířit tak trošku šokující zpráva – Cascade Brewing, oregonský pivovar, který odstartoval americký hon za kyselými pivy, končí. Jednoduše zavřel podnik, přestal vařit, zrušil stránky. Co se s dvacetipětiletým pivovarem Cascade stalo? A znamená to něco pro nás?

Pivo, sex a konsent

Firefly a table with beer and two realistic hand one male one female touching 88146 » Pivovar Zichovec

Pivovarnictví je svět, ve kterém se pije. Pije se hodně a často, pije se celé dny. To vytváří velmi specifickou kulturu, ve které odpadají zábrany, lehce se hledají přátelé, lehce se lidé blíže poznávají, a velmi lehce to celé eskaluje bůhvíkam. Ve světě piva prostě probíhá hodně intimity. Je to správně? Je dobrá? Jak často je to chyba? Měli bychom s tím něco dělat? A co?

Pink Boots DAYOFF aneb když si holky uvaří pivo

DSC06416 3 » Pivovar Zichovec

A jak probíhal náš Pink Boots event? My holky ze Zichovce jsme uspořádaly na začátku března Pink Boots DAYOFF pro všechny z nás v okolí, které si potřebovaly trošku odfrknout. Den byl plný zážitků, cvičení, jídla, ale úplným hřebem byl samozřejmě workshop enkaustiky s naší kamarádkou a sousedkou Lenkou Kladivovou. Enkaustika je původně antická technika […]

Párování piva a sýrů

OIG.v4uZTfndXKLKg4Vg.jEY » Pivovar Zichovec

Jaké pivo si dát k francouzskému Roguefortu? Jaké k italskému Parmazánu? A jaké k slovenským korbáčkům? Odpovědí určitě nalezneme mnoho a většina bude dávat smysl. Párování není o hledání jediné pravdy, nebo optimálnímu řešení, je to hraní si s vlastním mozkem, který máme každý trošku jiný a vnímáme jím chuť mnoha způsoby. Společně nahlédněme do teorie za párováním a ukážeme si pár spojení, které baví mě.

Stručné ohlédnutí za rokem 2023

Screenshot 2024 01 02 at 14.36.53 » Pivovar Zichovec

Je tu nový rok a s ním ideální příležitost ohlédnout se za tím předešlým a zhodnotit, kam jsme se posunuli. Rok 2023 pro nás jako pro pivovar byl v mnohém zcela přelomový. Implementace odstředivky nám dovolila zefektivnit výrobu a navýšit náš výstav. Vůbec poprvé jsme se tak přehoupli přes hranici 10 tisíc hektolitrů a to teda radikálním nárůstem. Nyní se totiž koukáme do tabulek a je nezpochybnitelné, že číslo, na kterém jsme se letos zastavili, je 12.474 hektolitrů (oproti loňským 9.960 hl).

9 přehlížených chmelařských regionů

» Pivovar Zichovec

Všichni rádi slyšíme o plejádách nových amerických, novozélandských a australských chmelů, které přichází na trh každý rok. Nenachází se ale na světě i regiony nám skryté? Které svou produkci směřují neméně zajímavým směrem, jen svou úrodu spotřebují lokálně? Pojďme se podívat na devatero chmelařských oblastí, o kterých si často neprávem myslíme, že nám nemají co nabídnout.

Wilda diaries: Jak chytat brettky?

IMG 20230830 075225 1 scaled » Pivovar Zichovec

To je otázka! Breberky (mikrobiologické vzorky) z prostředí můžeme odebírat několika způsoby, například stěry, spady, otisky, nebo přenést to co odebíráme, v našem případě plod stromu, do laboratoře a tam vzorek dále zpracovat. Nezapomeňte, že se jedná o mikrobiologické odběry, proto dbejte na čistotu vás i vašeho okolí, noste rukavice a dezinfikujte si ruce a nástroje lihem.

Na výlet: Lvov

IMG 1165 scaled » Pivovar Zichovec

Na začátku září jsme se podívali do Lvova. Bylo to na popud Ládi Vrtiše z pivovaru Raven, který mi při náhodném setkání v jedné vršovické pivotéce nabídl, ať s ním jedu do Ukrajiny udělat degustaci českého piva pro tamní beergeeky. Ačkoliv mě Láďa dlouhé týdny a celou cestu připravoval na to, že je Lvov kulturní a gastronomické centrum Ukrajiny, opravdu jsem nebyl připravený na zážitek, který na mě čekal. A proto sepisuji tento krátký průvodce po místních craft beer barech a pivotékách, kterým bych vás chtěl do Lvova nalákat. Jo… A že je tam válka? O důvod víc tam jet.

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo