Wilda diaries: Jak chytat brettky?

IMG 20230830 075225 1 scaled » Pivovar Zichovec

To je otázka! Breberky (mikrobiologické vzorky) z prostředí můžeme odebírat několika způsoby, například stěry, spady, otisky, nebo přenést to co odebíráme, v našem případě plod stromu, do laboratoře a tam vzorek dále zpracovat. Nezapomeňte, že se jedná o mikrobiologické odběry, proto dbejte na čistotu vás i vašeho okolí, noste rukavice a dezinfikujte si ruce a nástroje lihem.

Zichovec Beer fest 2023 za námi

9I9A7815 » Pivovar Zichovec

Je to za námi! Naše neoficiální tečka za letní sezónou proběhla a my děkujeme všem, kteří ji prožili s námi, ať už návštěvníci, kolegové, brigádníci, stánkaři nebo obchodní partneři. Díky vám všem si můžeme každý rok kolektivně odfrknout a dovolujeme si říct, že každý rok nám to jde o trošku lépe. Pojďte se s námi poohlédnout za průběhem akce a na galerii fotek.

Dlouhá cesta barelů

DSC08659 scaled » Pivovar Zichovec

Letos se můžete těšit na třetí sérii našich stoutů stařených v dřevěných sudech. Jde rozhodně o jedna z těch piv, na která jsme opravdu hrdí, neboť do nich investujeme spoustu času a péče. Celou cestu barelů bychom vám rádi na následujících řádcích trošku přiblížili.

Den jen pro holky

DSC08988 2 scaled » Pivovar Zichovec

Aneb Vaříme pivo, cvičíme jógu a degustujeme. Tak zněl název akce, kterou uspořádala ta něžnější část Zichovec gangu v sobotu 18. února v našem pivovaru v Lounech k příležitosti vaření piva Courage na podporu Pink Boots Society – neziskové organizace s mezinárodním členstvím, jejímž cílem je pomáhat, inspirovat a podporovat ženy a nebinární osoby v odvětví fermentovaných/alkoholických nápojů v jejich kariérním postupu prostřednictvím vzdělávání.

Pink Boots v Bruselu

WhatsApp Image 2022 08 27 at 14.47.27 » Pivovar Zichovec

Už je to víc jak měsíc, kdy jsem se přidala k Adamovi a Kamilovi na služební cestu do Bruselu. Cíl cesty byl jasný. Zúčastním se Pink Boots Europian meetingu a pak budu společně s Adamem a Kamilem reprezentovat náš pivovar na BLX Beer Festivalu. Pozvánka na celoevropský sraz členek Pink Boots (organizace podporující ženy a nebinární jedince napříč alkoholovým průmyslem) pro mě byl něco jako dopis z Bradavic. V Americe, kde byla organizace Pink Boots Society založena, jsou takové schůzky běžné, ale v Evropě se jednalo o úplně první setkání. 

Grains & Grapes – hybrid piva a vína

DSC07535 » Pivovar Zichovec

Dávno před tím, než vznikly všemožné zákony o čistotě piva a nám se zakotvila v hlavě jasná představa o tom, co pivo je, byl svět kvašených nápojů daleko rozmanitější, daleko víc nesvázaný. Obiloviny, ovoce, med, všechny možné zdroje cukru se používaly odděleně, nebo dohromady a utvářel se tak extrémně ojedinělý, jedinečný charakter pro každý region, pro každou produkci, který nebyl napodobitelný, a to často ani o rok později stejným výrobcem. Jedním z podstatných, byť zároveň okrajových proudů moderního pivovarnictví je snaha navrátit právě tuto svobodu, dobu před pravidly, kdy chuť vašeho nápoje určovala jen vaše představivost, řemeslný um a dostupné suroviny.

TAK ZASE ZA ROK!

9I9A3415beerfest rychlovka 2 » Pivovar Zichovec

Zichovec Beer Fest byl pro nás opět neskutečný. Přes dva tisíce návštěvníků a fanoušků. Měsíce příprav, domlouvání a papírování. Desítky hodin, které jsme strávili přípravou areálu a následným úklidem ještě s mírnou kocovinou. Je to za námi a my už teď rozjíždíme přípravy dalšího ročníku.

ZICHOVEC BEER FEST 2022 

Cover » Pivovar Zichovec

Už je to tady! Největší událost našeho pivovaru už klepe na dveře a my se po měsících příprav nemůžeme dočkat! Našlapaný line-up, a to nejen kapel, ale i piv, skvělé jídlo a zábava pro všechny. Pojďte se s námi podívat, na co konkrétně se můžete těšit.  

REZAVÁ RELEASE PARTY

DSC06504 scaled » Pivovar Zichovec

O víkendu jsme zažili epickou party v Litoměřicích. Naši kamarádi z Bistra Rezavá vytvořili naprosto jedinečný prostor v bývalém pivovaru Labuť, kde díky jejich skvělému týmu, entusiasmu a nasazení nasajete neskutečný genius loci.

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo