Den jen pro holky

Sdílet tento článek >

Aneb Vaříme pivo, cvičíme jógu a degustujeme. Tak zněl název akce, kterou uspořádala ta něžnější část Zichovec gangu v sobotu 18. února v našem pivovaru v Lounech k příležitosti vaření piva Courage na podporu Pink Boots Society - neziskové organizace s mezinárodním členstvím, jejímž cílem je pomáhat, inspirovat a podporovat ženy a nebinární osoby v odvětví fermentovaných/alkoholických nápojů v jejich kariérním postupu prostřednictvím vzdělávání.

Podobnou akci u nás si možná pamatujete z minulého roku, kdy se u nás sešla kupa dam, které spojuje práce v pivovarnictví. Tentrokrát jsme se rozhodli akci více otevřít veřejnosti a přiblížit tak nejen vaření piva, ale vše kolem řemeslného pivovarnictví všem ženám, které toto téma zajímá.

A máme velkou radost, že se tak i stalo. Můžeme konstatovat, že se v našem pivovaru sešla parádní a skvěle naladěná skupina žen, která se se zájmem poslouchala jak výklad během vaření piva, při následné prohlídce pivovaru, ale i pozdější degustaci, kladla věcné otázky a také neváhala přiložit ruku k dílu.

Po náročnější ranní rozcvičce, kdy na holky čekaly pytle se sladem, vločkami a dalšími surovinami pro vaření piva Courage pod taktovkou sládka Mikyho, následovala za odměnu lekce jógy s aromaterapií pro zklidnění těla i ducha. Poté už dámy mohly vydechnout, protože v plánu už bylo občerstvení, prohlídka pivovaru se sládkem Martinem, který si zároveň připravil i poslední bod programu, kterým byla degustace našich piv, a to jak úplných novinek, tak i hvězdných stálic. Během ní dámy také ochutnaly sladinu z právě vařeného piva.

Moc děkujeme všem, kteří za námi do pivovaru dorazili a také těm, co se na akci podíleli. A už se také těšíme na sobotu 25. března, kdy chystáme další akci, tentokrát k příležitosti narážení piva Courage.

Autor článku: Veronika Petráková

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST