PINK BOOTS DAY

Sdílet tento článek >

Nedávno spatřila světlo světa naše novinka s názvem YOU CAN BREW IT - session NEIPA s přídavkem ibišku, která vznikla na podporu organizace Pink Boots Society. Tato asociace sdružuje ženy pracující v pivovarnictví a jiných alkoholových průmyslech, jejím cílem je otevírat diskusi o postavení žen a nabízí jim vzdělávací a komunitní programy. Pivo má často punc pánského klubu a my jsme rádi, že se můžeme podílet na nabourávání tohoto stigmatu.
9I9A1530pinkboots2 » Pivovar Zichovec

V únoru se u nás k příležitosti vaření tohoto piva sešel nebývalý počet žen ze spřátelených pivovarů, a to jmenovitě: Wild Creatures Brewery, SibeeriaBrewery, Pioneer Beer, Rodinný pivovar Švihov, Pivovar Raven, Pivovar Proud, Pivovar Chroust, Pivovar Kamenice nad Lipou, a také z Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Den to byl neskutečně inspirativní, jelikož poslouchat jednotlivé pracovní anebo i životní příběhy bylo nesmírně zajímavé. A jen jsme se utvrdily v tom, že my holky opravdu nejsme žádné třasořitky a zvládneme pořádnou nálož, a to nejen fyzickou.

DSC6505 » Pivovar Zichovec
DSC6683 » Pivovar Zichovec

I z toho důvodu jsme nechtěly zůstat jen u uvařeného piva, a tak jsme k příležitosti jeho představení sezvaly ženy (i muže), kterých se pivovarnické řemeslo dotýká, ale i laickou veřejnost do Zichovce na PINK BOOTS DAY. Výsledkem byl příjemný den protkaný přednáškami, povídáním, i sdílením zkušeností a luxusní počasí k tomu už bylo jen třešinkou na dortu.

9I9A1542pinkboots2 1 » Pivovar Zichovec
9I9A1562pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Děkujeme všem, kteří vystoupili a povídali, jmenovitě Tamaře Dolníčkové – sládkové pivovaru Harry, Lence Strakové – sládkové pivovaru Proud, Míše Gelnarové z rohlik.cz a Konsentu, Kataríně Hanzalíkové a Tomášovi Vrzalovi z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, v neposlední řadě také zichoveckým holkám Barče, Lee a Verče. Speciální dík patří Martině Ferencové, výkonné ředitelce Českého svazu pivovarů a sladoven, která s námi strávila celý den, a se kterou jsme diskutovaly možnosti budoucí spolupráce. 

9I9A1642pinkboots2 » Pivovar Zichovec
9I9A1780pinkboots2 » Pivovar Zichovec
9I9A1985pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Na Zichovci jsme si užili parádní den, včetně procházky, kdy jsme cestou také zkontrolovali naší barelovou produkci. Byly bychom moc rády, kdyby se myšlenka této organizace rozvíjela v Čechách dál a rády se na tom budeme společně podílet.

9I9A1743pinkboots2 » Pivovar Zichovec
9I9A2077pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Autor: Veronika Petráková

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST