PINK BOOTS DAY

Sdílet tento článek >

Nedávno spatřila světlo světa naše novinka s názvem YOU CAN BREW IT - session NEIPA s přídavkem ibišku, která vznikla na podporu organizace Pink Boots Society. Tato asociace sdružuje ženy pracující v pivovarnictví a jiných alkoholových průmyslech, jejím cílem je otevírat diskusi o postavení žen a nabízí jim vzdělávací a komunitní programy. Pivo má často punc pánského klubu a my jsme rádi, že se můžeme podílet na nabourávání tohoto stigmatu.
9I9A1530pinkboots2 » Pivovar Zichovec

V únoru se u nás k příležitosti vaření tohoto piva sešel nebývalý počet žen ze spřátelených pivovarů, a to jmenovitě: Wild Creatures Brewery, SibeeriaBrewery, Pioneer Beer, Rodinný pivovar Švihov, Pivovar Raven, Pivovar Proud, Pivovar Chroust, Pivovar Kamenice nad Lipou, a také z Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Den to byl neskutečně inspirativní, jelikož poslouchat jednotlivé pracovní anebo i životní příběhy bylo nesmírně zajímavé. A jen jsme se utvrdily v tom, že my holky opravdu nejsme žádné třasořitky a zvládneme pořádnou nálož, a to nejen fyzickou.

DSC6505 » Pivovar Zichovec
DSC6683 » Pivovar Zichovec

I z toho důvodu jsme nechtěly zůstat jen u uvařeného piva, a tak jsme k příležitosti jeho představení sezvaly ženy (i muže), kterých se pivovarnické řemeslo dotýká, ale i laickou veřejnost do Zichovce na PINK BOOTS DAY. Výsledkem byl příjemný den protkaný přednáškami, povídáním, i sdílením zkušeností a luxusní počasí k tomu už bylo jen třešinkou na dortu.

9I9A1542pinkboots2 1 » Pivovar Zichovec
9I9A1562pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Děkujeme všem, kteří vystoupili a povídali, jmenovitě Tamaře Dolníčkové – sládkové pivovaru Harry, Lence Strakové – sládkové pivovaru Proud, Míše Gelnarové z rohlik.cz a Konsentu, Kataríně Hanzalíkové a Tomášovi Vrzalovi z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, v neposlední řadě také zichoveckým holkám Barče, Lee a Verče. Speciální dík patří Martině Ferencové, výkonné ředitelce Českého svazu pivovarů a sladoven, která s námi strávila celý den, a se kterou jsme diskutovaly možnosti budoucí spolupráce. 

9I9A1642pinkboots2 » Pivovar Zichovec
9I9A1780pinkboots2 » Pivovar Zichovec
9I9A1985pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Na Zichovci jsme si užili parádní den, včetně procházky, kdy jsme cestou také zkontrolovali naší barelovou produkci. Byly bychom moc rády, kdyby se myšlenka této organizace rozvíjela v Čechách dál a rády se na tom budeme společně podílet.

9I9A1743pinkboots2 » Pivovar Zichovec
9I9A2077pinkboots2 » Pivovar Zichovec

Autor: Veronika Petráková

Mohlo by vás zajímat

Za pivem na Yucatán

Díky volnějším vstupním podmínkám se minulou sezónu stalo Mexiko oblíbeným cílem dovolených. Hlavní dovolenkovou destinací Mexika je poloostrov Yucatán administrativně se dělící...

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST