THE DUTCH TOUR

Sdílet tento článek >

 Letošní rok jsme podnikli už poměrně dost zahraničních cest a ještě jich pár máme v plánu. Cestovat po celé Evropě s naším pivem za pivem, na nejrůznější festivaly a akce a za našimi distributory nás opravdu baví. Máme tak šanci nasát atmosféru a pivní kulturu jiné země.

   Když jsme tak od našeho distributora v Holandsku Hopping Borders dostali pozvánku zúčastnit se vlastně takového prodlouženého víkendu, který jsme nazvali,, The Dutch Tour“, neváhali jsme ani chvíli. A dokonce jsme s o účast v této krásné zemi tak trochu i v týmu poprali. Nakonec účast vyhrálo trio Míra, Ráďa a Lea. 

            Naše putování jsme započali v městě Rotterdam, kde jsme pro lokální pivovar Kaapse Brouwers uspořádali Tap takeover s 8 pivy na čepu. Přidružili jsme k tomu i menší degustaci pro zhruba 10 lidí, která ale byla opravdu detailní a všechny účastníky dle jejich reakcí opravdu bavila. Neustále se na něco vyptávali a o Zichovec se neuvěřitelně zajímali. To je ale asi takové poznávací znamení Holanďanů, nějaké small talky jim opravdu nic moc neříkají a mají o vás upřímný zájem.

MicrosoftTeams image 6 » Pivovar Zichovec

 Program jsme měli opravdu nabitý, takže jsme hned v pátek vyrazili do malého městečka Uden se zhruba 30 tisíci obyvateli. Uden nám opravdu učaroval díky svému krásnému náměstí s mnoha podniky, ve kterých bylo páteční večer opravdu živo. My jsme však rovnou zamířili do pivního baru Cravt Brouwlokaal, kde už na nás čekal provozní Peter. Ten nás nejdříve seznámil s celým týmem baru a poté nás vzal na prohlídku craftového obchůdku House of Beers Uden, ze kterého jsme byli docela vykulení. Byl to totiž asi jeden z největších obchodů s pivem, který jsme kdy navštívili. V nabídce mají průměrně okolo 2 400 piv z celého světa. Zkontrolovali jsme samozřejmě náš regál a vrátili jsme se na místo činu. Během celého večera se o nás obsluha krásně starala, měli jsme dostatek prostoru si popovídat se zákazníky, udělat pár fotek a záběrů. 

DSC02343 1 scaled » Pivovar Zichovec

            V sobotu jsme se dopoledne přesouvali do města Nijmegen, kde jsme i měli na další dvě noci ubytování v luxusním hotelu s krásným výhledem na město. Přes den jsme se prošli, odpočívali v parku a připravovali se na večerní degustaci v malé vesničce Woerden, kde sídlí craftový obchůdek Bierloods22. Na této degustaci nás čekal už větší počet posluchačů. Dle majitelů si lístek zakoupilo okolo 50 lidí a nemýlili se. Hospoda byla opravdu narvaná k prasknutí. Degustace s výkladem trvala celkem asi 3 hodiny a všichni účastníci byli dle svých slov více než spokojení. Z nás tak mohla konečně opadnout nervozita a vyrazili jsme zpět do hotelu, jelikož neděle měla být ze všech dnů nejdelší a nejnáročnější.

IMG 4200 scaled » Pivovar Zichovec

Celý prodloužený víkend jsme v neděli zakončili ve vesničce Ewijk u zámku Slot Doddendael, na místě s neuvěřitelnou atmosférou a krásným prostředím. Zde jsme se společně s dalšími 22 pivovary z celého světa zúčastnili pivního festivalu Hop in‘t slot. Opět jsme měli šanci se vidět i s Alexem z Arpus Brewing, prodiskutovat a ochutnat výsledek našeho společného snažení a snažili jsme se zapracovat i na případných dalších zahraničních kooperacích.

IMG 4243 scaled » Pivovar Zichovec

Moc děkujeme, že jsme s naším pivem mohli dorazit a měli tu čest poznat tolik místních nadšenců do piva. No, abychom to shrnuli – krásné počasí, neuvěřitelně milí lidé, úžasná místa a super akce. Co víc si od takového výletu přát. Těšíme se na příště. 

IMG 4230 » Pivovar Zichovec

Autor: Leona Gregorová

Mohlo by vás zajímat

Za pivem na Yucatán

Díky volnějším vstupním podmínkám se minulou sezónu stalo Mexiko oblíbeným cílem dovolených. Hlavní dovolenkovou destinací Mexika je poloostrov Yucatán administrativně se dělící...

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST