THE DUTCH TOUR

Sdílet tento článek >

 Letošní rok jsme podnikli už poměrně dost zahraničních cest a ještě jich pár máme v plánu. Cestovat po celé Evropě s naším pivem za pivem, na nejrůznější festivaly a akce a za našimi distributory nás opravdu baví. Máme tak šanci nasát atmosféru a pivní kulturu jiné země.

   Když jsme tak od našeho distributora v Holandsku Hopping Borders dostali pozvánku zúčastnit se vlastně takového prodlouženého víkendu, který jsme nazvali,, The Dutch Tour“, neváhali jsme ani chvíli. A dokonce jsme s o účast v této krásné zemi tak trochu i v týmu poprali. Nakonec účast vyhrálo trio Míra, Ráďa a Lea. 

            Naše putování jsme započali v městě Rotterdam, kde jsme pro lokální pivovar Kaapse Brouwers uspořádali Tap takeover s 8 pivy na čepu. Přidružili jsme k tomu i menší degustaci pro zhruba 10 lidí, která ale byla opravdu detailní a všechny účastníky dle jejich reakcí opravdu bavila. Neustále se na něco vyptávali a o Zichovec se neuvěřitelně zajímali. To je ale asi takové poznávací znamení Holanďanů, nějaké small talky jim opravdu nic moc neříkají a mají o vás upřímný zájem.

MicrosoftTeams image 6 » Pivovar Zichovec

 Program jsme měli opravdu nabitý, takže jsme hned v pátek vyrazili do malého městečka Uden se zhruba 30 tisíci obyvateli. Uden nám opravdu učaroval díky svému krásnému náměstí s mnoha podniky, ve kterých bylo páteční večer opravdu živo. My jsme však rovnou zamířili do pivního baru Cravt Brouwlokaal, kde už na nás čekal provozní Peter. Ten nás nejdříve seznámil s celým týmem baru a poté nás vzal na prohlídku craftového obchůdku House of Beers Uden, ze kterého jsme byli docela vykulení. Byl to totiž asi jeden z největších obchodů s pivem, který jsme kdy navštívili. V nabídce mají průměrně okolo 2 400 piv z celého světa. Zkontrolovali jsme samozřejmě náš regál a vrátili jsme se na místo činu. Během celého večera se o nás obsluha krásně starala, měli jsme dostatek prostoru si popovídat se zákazníky, udělat pár fotek a záběrů. 

DSC02343 1 scaled » Pivovar Zichovec

            V sobotu jsme se dopoledne přesouvali do města Nijmegen, kde jsme i měli na další dvě noci ubytování v luxusním hotelu s krásným výhledem na město. Přes den jsme se prošli, odpočívali v parku a připravovali se na večerní degustaci v malé vesničce Woerden, kde sídlí craftový obchůdek Bierloods22. Na této degustaci nás čekal už větší počet posluchačů. Dle majitelů si lístek zakoupilo okolo 50 lidí a nemýlili se. Hospoda byla opravdu narvaná k prasknutí. Degustace s výkladem trvala celkem asi 3 hodiny a všichni účastníci byli dle svých slov více než spokojení. Z nás tak mohla konečně opadnout nervozita a vyrazili jsme zpět do hotelu, jelikož neděle měla být ze všech dnů nejdelší a nejnáročnější.

IMG 4200 scaled » Pivovar Zichovec

Celý prodloužený víkend jsme v neděli zakončili ve vesničce Ewijk u zámku Slot Doddendael, na místě s neuvěřitelnou atmosférou a krásným prostředím. Zde jsme se společně s dalšími 22 pivovary z celého světa zúčastnili pivního festivalu Hop in‘t slot. Opět jsme měli šanci se vidět i s Alexem z Arpus Brewing, prodiskutovat a ochutnat výsledek našeho společného snažení a snažili jsme se zapracovat i na případných dalších zahraničních kooperacích.

IMG 4243 scaled » Pivovar Zichovec

Moc děkujeme, že jsme s naším pivem mohli dorazit a měli tu čest poznat tolik místních nadšenců do piva. No, abychom to shrnuli – krásné počasí, neuvěřitelně milí lidé, úžasná místa a super akce. Co víc si od takového výletu přát. Těšíme se na příště. 

IMG 4230 » Pivovar Zichovec

Autor: Leona Gregorová

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST