Kartel: Meetnica

291600925 445224040943092 9001472691745491989 n » Pivovar Zichovec

Bratislavu byste asi nepovažovali za významné centrum řemeslného piva, a před pár lety by to asi i byla pravda. Ale když dnes napíšete do google maps „craft beer Bratislava“, vyjede vám podobný les špendlíků jako v jakémkoliv východním hlavním městě. Centrum Bratislavy je craftovými bary opravdu prošpikované a kultura řemeslného piva se pomalu dostává i dál. Dnes se podíváme na historii a součastnost bratislavského baru Meetnica, jednoho ze sedmi aktuálních slovenských členů Kartelu, který před pěknou řádkou let zanesl kulturu dobrého piva i do širšího centra Bratislavy.

Kartel: Edison Film Hub

1R2A6762 scaled » Pivovar Zichovec

V podvečer nový hollywoodský velkofilm, večer festivalový film z vlastní distribuce a v noci tradiční biják z osmdesátých let. I takhle může vypadat program jednoho dne v butikovém kině a kavárně v jednom Edison Filmhub. Svoje jméno dostal podle funkcionalistické budovy bývalé Edisonovy transformační stanice sídlící v ulici Jindřišská pouhou jednu stanici tramvaje z Václavského náměstí. Kino a kavárna Edison totiž okupuje přízemí tohoto architektonického dědictví, které si dokonce vysloužilo i zápis na seznamu UNESCO. Pokud by vám kvalitní kinematografie v prostředí naše kulturního dědictví nestačila, Edison vás jistě naláká svou kvalitní kavárnou a barem plným pečlivě vybraných nápojů a dobrot, z kterých si můžete vzít cokoliv s sebou na promítání. Třeba naše pivo.

Kartel: Poctivej Výčep

Screenshot 2023 07 20 at 13.57.10 » Pivovar Zichovec

Člověk, který dnes vstoupí do světa řemeslného piva může snadno nabýt dojmu, že tu odjakživa máme bující kulturu plnou rozmanitosti, kde je určité očekávání kvality nabídky a čepování prakticky samozřejmostí. V době kdy na nás na každé periferii či okresním městě čeká nějaká forma „vysoké kultury“ sladu a chmelu, můžou i zkušení beergeeci jednoduše zapomenout, že opravdové průkopnictví se odehrávalo teprve před pár lety. Zářným příkladem je Poctivej Výčep, který si dal za cíl přinést do Kobylis nejen pivní rozmanitost, ale i péči a kvalitu čepování typickou pro ty nejvyhlášenější pražské výčepy tradičních průmyslových značek.

Kartel: Pivní Zastávka

pivní zastávka

Když se v Praze projedete autobusovou linkami 124, 135 nebo 139, můžete vystoupit na zastávce Na Míčankách, a ta autobusová není jediná, kterou zde najdete. Hledejte nenápadné dvěře, nad kterými visí velká cedule s nápisem „Pivní Zastávka“. Za těmi vás čekají malé schody, které vás zavedou půl patra níž mezi rozličnou skupinu štamgastů a návštěvníků, kteří my svým složením nejvíce připomínají starý český sitcom Hospoda. To hlavně kvůli rozmanitosti povolání a příběhů všech zúčastněných. Pivní Zastávka ale není zakouřená hospoda z devadesátek, ale velmi dobře vybavená pivotéka s mnoha lednicemi a pěti výčepy, za kterými vás skoro vždy uvítá Pavel Ployhar, usměvavý majitel podniku.

Chroust X Zichovec Oyster Stout

DSC09788 » Pivovar Zichovec

S kooperačníma várkama mezi pivovarama je to podobný jako s featuringama v rapu. Některý jsou dělaný ze starejch dobrejch přátelství, některý pro zafelení a poznání se s lidma ze scény, a některý v touze posílit brand, urvat fame a market penetration. 

Cascara – už jste o ní slyšeli?

Obrazek 1 » Pivovar Zichovec

Co je to vlastně Cascara? V překladu ze španělštiny to znamená jakákoliv ,,slupka”, což je ale docela široký pojem. Jedná se však skutečně o sušenou slupku třešní kávovníku, která při zpracování zbyde po vyloupání zrnek. Právě zrnka, tedy pecky kávových třešní, se praží, a ty si každé ráno pečlivě melete pro přípravu své ranní kávy. “Odpad” ze zpracování, tedy slupky kávových třešní, se usuší, a tím vzniká to, co označujeme pojmem cascara. 

REZAVÁ RELEASE PARTY

DSC06504 scaled » Pivovar Zichovec

O víkendu jsme zažili epickou party v Litoměřicích. Naši kamarádi z Bistra Rezavá vytvořili naprosto jedinečný prostor v bývalém pivovaru Labuť, kde díky jejich skvělému týmu, entusiasmu a nasazení nasajete neskutečný genius loci.

ZICHOVEC x LANDCRAFT: SPOJENÍ DVOU SVĚTŮ PIVOVARSKÉHO A LIHOVARSKÉHO

PAL00987 2 1 scaled » Pivovar Zichovec

Jak hledáte parťáky a kamarády? Co si na nich nejvíc vážíte? Mně osobně vždycky nejvíc imponovalo obklopovat se lidmi, který jsou prostě hustý, který fakt uměj, který vám nastavují obraz toho, co je možný a jak dobře se dají věci dělat. Když jsem běhal, imponovali mi ty rychlejší, u kterých mě pohled na jejich záda […]

VÝLET DO BRITÁNIE

MicrosoftTeams image 8 2 » Pivovar Zichovec

Sládka Mikuláše a Míru aka sales boye čekalo v Anglii pár důležitých úkolů. Rozepsal se o nich sám Miky.

ZICHOVEC X MICHAL ŠKAPA

DSC09621 » Pivovar Zichovec

Michal, alias Tron je jednou z nejzásadnějších osobností české graffiti scény, a to již od poloviny devadesátých let. Je také autorem etikety našeho Stout Laphroaig 2021. Vydali jsme se proto do jeho ateliéru, abychom ho pro vás vyzpovídali. 

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo