Plechovková sezóna v plném proudu

Sdílet tento článek >

Co si představíte, když se řekne léto? U nás je to jasný – akce, hudba, kamarádi, festivaly, dobré jídlo a osvěžující drinky. A k tomu všemu patří i spotřeba plechovek. Co přesně pro nás tedy znamená letošní plechovková sezóna a jak i my můžeme pomoci s minimalizováním naší uhlíkové stopy?

Letní akce aneb přidáš se k nám?

Od začátku letních prázdnin se rozhodně nenudíme. Od začátku roku cestujeme za zábavou, festivaly, Tap takeovery a jsme nesmírně rádi, že jsme se mohli potkat s mnohými z vás. A spousta akcí nás tento rok ještě čeká!

Tak jako my, je aktivní i iniciativa Každá plechovka se počítá. Naposledy jste je mohli potkat na Prague Pride, kde se potkáte také s iniciativou Každá plechovka se počítá, která se zaměilaí na recyklaci nápojových plechovek v průběhu akce. Celý týden mohli návštěvníci vhodit prázdné plechovky do kovového srdce na Střeleckém ostrově a v sobotním průvodu pak do batohů promotérů. Na Letné pak čekala plechovková zábava – obří pixelata neboli umění z nápojových plechovek. 

IMG 20220815 WA0003 » Pivovar Zichovec

Udržitelnost plechovek, aneb chovejme se zodpovědně i na hromadných akcích

To je heslo našeho léta! Přestože za sebou máme plno zábavy a rozmanitých aktivit, nezapomněli jsme u toho všeho myslet na naši přírodu. 

V evropském porovnání Češi jednoznačně vedou, co se týče spotřeby nápojových plechovek – až 42 % Čechů alespoň jednou týdně vypije někde venku nápoj z hliníkové nápojové plechovky, ale jen 39 % z nich ji vždy zrecykluje. Podle posledních dat Češi vytřídí jen asi 40 % nápojových plechovek a za evropským průměrem (76 %) tak výrazně zaostávají.* Proto jsme rádi, že organizace jako Každá plechovka se počítá edukují a informují o tom, jak s prázdnými plechovkami správně zacházet. 

Tak co, přidáte se k nám? Stačí se chovat zodpovědně a vědomě třeba právě na výletech, akcích a festivalech a recyklovat hliníkové obalové materiály, které se pak mohou kompletně použít dál. 

*Průzkum uskutečnila v souvislosti se Světovým dnem životního prostředí 2022 agentura LUCID ve spolupráci s iniciativou Každá plechovka se počítá ve 14 evropských zemích. 

Autor: Každá plechovka se počítá

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST