Stručné ohlédnutí za rokem 2023

Sdílet tento článek >

Je tu nový rok a s ním ideální příležitost ohlédnout se za tím předešlým a zhodnotit, kam jsme se posunuli. Rok 2023 pro nás jako pro pivovar byl v mnohém zcela přelomový. Implementace odstředivky nám dovolila zefektivnit výrobu a navýšit náš výstav. Vůbec poprvé jsme se tak přehoupli přes hranici 10 tisíc hektolitrů a to teda radikálním nárůstem. Nyní se totiž koukáme do tabulek a je nezpochybnitelné, že číslo, na kterém jsme se letos zastavili, je 12.474 hektolitrů (oproti loňským 9.960 hl).


Takovýto nárůst samozřejmě není jen tak a proto je na místě poděkovat všem členům našeho zichoveckého týmu za ten nejnáročnější rok vůbec a také všem odběratelům a zákazníkům, kteří si naše pivo rádi dávají a umožňují nám tak navyšovat produkci a rozšiřovat rozmanitost. Bez nikoho z výše zmíněných by takový markantní růst nebyl možný. Vděčnost cítíme obrovskou, a to i díky tomu, že největší růst proběhl v hospodách a pivotékách, v podnicích, které nás již dlouhodobě odebírají. Toho si opravdu vážíme.

Nebudeme to nijak zvlášť protahovat, ale podělíme se s vámi ještě o několik hodnot, na kterých se dobře demonstruje jak zásadní byl pro nás rok 2023.

Várek u nás v minulém roce proběhlo celkem 424. Tento nárůst oproti 368 várkám roku 2022 byl možný hlavně díky odstředivce, která nám umožnila takhle zásadně rozšířit produkci, aniž bychom museli nakupovat novou kapacitu v podobě tanků. Je to pro nás zásadní krok k zeleným zítřkům.


2023 byl pro nás zároveň tím nejrozmanitějším rokem dosud, celkem z našeho pivovaru totiž vyšlo na 118 unikátních piv, 1 cider a 1 víno. Ano, prakticky každý třetí den jste si od nás mohli dát jiné pivo. Tohle už asi víc ani nepoženeme, cokoliv nad 100 byl náš cíl a budeme rádi, když tuhle kadenci udržíme. V letošním novém roce ale už máme připraveno několik releasů, které vás zajisté překvapí. Můžete se třeba těšit na velkou emisi piv stylu BARLEYWINE!

Zásadní nárůst viděl i náš exportní odbyt. Počet zemí, do kterých vyvážíme narostl z 15 v roce 2022 na 23 v roce 2023. Že jméno Zichovec začíná být slyšet i v dalekých zemí nás těší jen o malinko méně, než zájem u nás doma a letos si mohli poprvé koupit Zichovec například beergeeci v Irsku, v Ukrajině, v Singapuru nebo v Kazachstánu. Naší největší exportní zemí zůstávají bratři na Slovensku a v závěsu za nimi pak Francie, hlavně její východ. 


Zbývá nám už jen závazek pro příští rok a to následující:

Nepřestaneme vám nabízet pivní svět tak jak ho máme nejraději – s obrovskou rozmanitostí, nejlepšími ingrediencemi, bez kompromisů, s vůlí experimentovat a s nejlepším svědomím. Integrace nově nabytých vědomostí a technologií do našeho výrobního procesu je pro nás každodenní výzva a zavazujeme se, že nikdy nepřestaneme žíznit po nových zjištěních. Chceme nadále balancovat na hranici mezi vědou a zábavou a doufáme, že u toho budete s námi i na dále. Pivo nás baví vařit jen tak moc, jako vás baví pít.

Autor článku: Adam Huml

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST