Pink Boots v Bruselu

Sdílet tento článek >

Už je to víc jak měsíc, kdy jsem se přidala k Adamovi a Kamilovi na služební cestu do Bruselu. Cíl cesty byl jasný. Zúčastním se Pink Boots Europian meetingu a pak budu společně s Adamem a Kamilem reprezentovat náš pivovar na BLX Beer Festivalu. Pozvánka na celoevropský sraz členek Pink Boots (organizace podporující ženy a nebinární jedince napříč alkoholovým průmyslem) pro mě byl něco jako dopis z Bradavic. V Americe, kde byla organizace Pink Boots Society založena, jsou takové schůzky běžné, ale v Evropě se jednalo o úplně první setkání. 

20220827 287 1 » Pivovar Zichovec
BxlBeerFest 2022, Belgium Beer Week 2022

Setkání pořádaly všechny tři evropské spolky – Španělský, Francouzský a Beneluxský. Celkem se nás zúčastnilo 23 žen. Kromě žen ze zemí pořádajících spolků přijela i kolegyně z Islandu a já z Čech. Meetingu se mohly zúčastnit i ženy, které zatím nejsou aktivními členky PBS, nechodí do žádného místního spolku nebo není v jejich zemi založen. Pink Boots Europian meeting byl koncipován jako neformální networkingové setkání s blokem přednášek a obědem. Setkání se velice podobalo našemu jarnímu Pink Boots day na Zichovci při příležitosti narážení naší kooperační várky piva You can brew it, o kterém tady na blogu psala Verča. 

Linda van Loom, Karolina Simal a Hélène Spitaels jako vedoucí členky Beneluxské, Španělské a Francouzské buňky se postaraly o hladký průběh celého dopoledne. Po krátkém přivítání jsme se všechny navzájem představily. Následovala přednáška Leadership and management od Lindy v rámci vzdělávacího programu Pay it forward. Po pauze na pivo (beer break) Linda, Karolina a Garlon představily aktivity jednotlivých místních spolků. Následovala diskuze a společný oběd. Po skončení meetingu se většina žen přesunula na BLX Beer festival, který probíhal doslova ve vedlejší budově.  

IMG 20220828 193402 1 scaled » Pivovar Zichovec


Myslím, že první ročník Pink Boots Europian meeting byl více než vydařený. Teď nezbývá než držet Karolíně Chroustovské, Lence Strakové a mě palce při zakládání české buňky, abychom na dalším evropském srazu neměly zastoupení jen jako členky, ale už jako místní spolek.  
PS: Pokud bys i ty byla ráda členkou Pink Boots Society nebo tě zajímá více informací, tak mi napiš na barbora.pudivitrova@pivoavrzichovec.cz.

Autor článku: Barbora Pudivítrová

Mohlo by vás zajímat

Kartel: Beervana

"Perla na Váhu", to je označení, které si v některých slovenských textech vysloužilo historické město Žilina. I přes krásné historické centrum a...

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST