VÝLET ZA PLECHOVKAMI

Sdílet tento článek >

Zájem zákazníků o piva v plechovkách trvale roste. Její výhodou je nízká váha, skladnost, rychlé vychlazení, ale i uchování kvality a čerstvosti obsahu.

I my v Zichovci vidíme v plechovkách ideální obal pro pivo, a tak jsme měli velkou radost, že jsme mohli díky spolupráci s organizací Každá plechovka se počítá podniknout výlet do továrny CanPack ve Stříbře u Plzně. Pozvali jsme na něj i naše předplatitele a dočkali se velmi vřelého uvítání. To neměl na svědomí nikdo jiný než Attila Szabo, generální manažer závodu. Představil nám celou koncepci, bouřlivý rozvoj i další směřování společnosti, která ročně vyprodukuje kolem miliardy plechovek a patří k nejmodernějším výrobním podnikům v Evropě. Terka Gyurjánová z výše zmíněné organizace Každá plechovka se počítá nás zasvětila do aktivit této organizace a upevnila náš názor v tom, že plechovka jsou v současné době top obalem pro naše pivo.

Následně jsme v doprovodu sympatických průvodců prošli celým výrobním závodem, tedy vlastně až po tom, co jsme vyfasovali fešná sluchátka, pomocí kterých jsme i komunikovali, protože ve výrobě je opravdu velký hluk. Celý proces vzniku plechovky od hliníkových svitků až po tisk a vlastně i skladování je velmi zajímavý. A vlastně jsme se i dost inspirovali pro náš vlastní velký projekt, kterým je výstavba nového pivovaru.

Inspirovali jsme se i v tom, jak CanPack spolupracuje s městem Stříbro na recyklaci plechovek a jak podporuje místní komunitu. V Lounech jsme podobnou spolupráci s městem započali také a rádi bychom ji ještě více rozvíjeli.

Moc děkujeme CanPacku za pohostinnost, holkám z Každá plechovka se počítá za zprostředkování a čas strávený s námi, stejně tak i předplatitelům, kteří dorazili. Těšíme se na další podobnou výpravu!

Věděli jste, že…

Hliník může být recyklován donekonečna?

Recyklovaná plechovka se dostává zpět do prodeje za méně než 60 dní, a to jako zcela nová a bez ztráty kvality?

Před 20 lety se z 1 kg hliníku vyrobilo 40 plechovek, zatímco dnes se ze stejného množství vyrobí 60 plechovek?

Jedna tuna recyklovaného hliníku šetří 14 000 kWh elektrické energie, 1663 galonů oleje, 10 kubických metrů plochy skládky a 6295 litrů ropy?

Každou minutu je na celém světe recyklováno asi 120 000 hliníkových plechovek?

Autor: Veronika Petráková, Lucie Fricová

Mohlo by vás zajímat

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST

Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma

Tady ještě zbývá prázdné místo

0 / 12
Naplň krabici a my ji dopravíme zdarma
0 / 12
Tady ještě zbývá prázdné místo

AŤ TI NEUTEČE ŽÁDNÁ ZAJÍMAVOST